Atrakcje Międzywodzie

Odwiedź zlokalizowane w Międzywodziu SPA i pensjonat Gryf i odkryj pełnię atrakcji tego wyjątkowego miasteczka! 

Nazwa Międzywodzia pochodzi od jego położenia pomiędzy Zalewem Kamieńskim i Morzem Bałtyckim. Dzięki oryginalnej lokalizacji tego niewielkiego kurortu, wypoczywający w nim wczasowicze mogą korzystać z wody o nawet kilka stopni cieplejszej niż w innych zakątkach wybrzeża. Położenie Międzywodzia odzwierciedla się również w jego łagodnym klimacie dobroczynnie wpływającym na drogi oddechowe. Mierzeja pomiędzy jeziorem a morzem to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych, w tym windsurfingu, kitesurfingu czy żeglarstwa, które z powodzeniem można tu trenować.

Atrakcje Międzywodzia: wyjątkowa przyroda 

Naturalne atrakcje Międzywodzia zachwycą osoby ceniące sobie spokojny wypoczynek w bliskim kontakcie z przyrodą. Miasteczko otoczone jest sosnowymi lasami, wysokimi wydmami i długą, szeroką plażą prowadzącą do znajdujących się w niewielkiej odległości Międzyzdrojów. Chwilę oddechu wśród szumu fal i lasów złapią tu rodziny z dziećmi oraz osoby starsze. Z myślą o ich potrzebach zejścia na plaże przystosowano do wózków inwalidzkich, jak również wózków dla dzieci. 

Zalew Kamieński i przystań jachtowa

Dostępne w Międzywodziu atrakcje są związane nie tylko z morzem. Dzięki bliskości Zalewu Kamieńskiego miejscowość ta staje się atrakcyjna dla amatorów sportów wodnych, żeglarzy i wędkarzy. Przystań jachtowa przy Zatoce Kamieńskiej została odnowiona i dostosowana do unijnych standardów. To miejsce, gdzie cumują jachty, a także można wypożyczyć sprzęt pływający, np. rowery wodne. W sezonie letnim istnieje możliwość skorzystania z turystycznego stateczka, który wypływa w rejsy po zalewie. Znajduje się tu również wyspa Chrząszczewska, która jest trzecią pod względem wielkości wyspą w kraju. 

Zaplecze turystyczne 

To nadmorskie miasteczko posiada bogatą ofertę turystyczną dla odwiedzających je wczasowiczów. Przy głównym wejściu na plaże, znajduje się kompleks usługowy z barami i dyskotekami, na wydmie kawiarnia z tarasem widokowym. W pochmurne dni, podczas podziwiania morza ochroni nas szklany wiatrochron. Latem w miejscowości działa niewielkie kino. Przez cały rok w Międzywodziu funkcjonują liczne punkty gastronomiczne, sklepy spożywcze, kioski oraz stoiska z pamiątkami.

Atrakcje dla dzieci w Międzywodziu i okolicach 

Na rodziny odwiedzające Międzywodzie i okolice, atrakcje czekają na każdym kroku. Tu dzieci na pewno nie będą się nudzić. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, jest Park Miniatur i Kolejek. To prawdziwy raj dla małych miłośników kolejnictwa, gdzie można podziwiać miniatury pociągów i latarni morskich. Gdyby tego było mało, w pobliskim Rewalu znajduje się Wystawa Miniatur Kolejowych, gdzie można podziwiać kolejne fascynujące modele. Nieopodal, w Dziwnowie, mieści się Morskie Centrum Nauki – miejsce, gdzie można zgłębić tajemnice oceanów i mórz. Dla tych, którzy są zafascynowani światem magicznych sztuczek, Magiczny Kompleks Rozrywkowy Oko Iluzji w Międzywodziu to miejsce, które dostarczy mnóstwo emocji i zaskoczeń. Najmłodsze dzieci na pewno ucieszy wizyta na placu zabaw Wyspa Skarbów w Międzywodziu z motywami piratów.

Nie tylko Międzywodzie – atrakcje w sąsiednich miejscowościach

Planujesz wizytę w Międzywodziu? Oto co jeszcze warto zobaczyć w okolicy

 • Festiwal i Promenada Gwiazd, Muzeum Figur Woskowych i molo w Międzyzdrojach,
 • Bunkier V3 – jedyna w Polsce ekspozycja tajnej broni niemieckiej V-3 okresu II wojny światowej w Międzyzdrojach,
 • Międzynarodowe Regaty Żeglarskie w Dziwnowie,
 • jezioro Turkusowe w Wapnicy,
 • imponująca Katedra Św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim, w której latem odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej,
 • Rewalska Kolejka Wąskotorowa kursująca na trasie Gryfice – Rewal – Niechorze,
 • hala sportowa w Dziwnowie i Rewalu,
 • rejsy statkiem pirackim z Dziwnowa,
 • szkoła windsurfingu w Dziwnówku,
 • pole golfowe w Kołczewie,
 • ruiny kościoła gotyckiego z przełomu XIV/XV w. w Trzęsaczu,
 • latarnia morska Kikut koło Wisełki, latarnie morskie w Świnoujściu i Niechorzu, 
 • oddalony o 21 km Wolin, a w nim wioskę wikingów oraz Woliński Park Narodowy z symbolizującym go orłem bielikiem.

Międzywodzie to idealna baza wypadowa do okolicznych, większych miejscowości, słynących z zabytków i wydarzeń znanych w całym kraju. Do wymienionych tu miejsc prowadzą liczne oznakowane szlaki turystyczne piesze i rowerowe. 

Po dniu pełnym atrakcji warto zregenerować siły w komfortowym miejscu. Nasz hotel to dużo więcej niż zlokalizowane w Międzywodzie noclegi. Oferujemy szeroki wybór opcji zakwaterowania, od przytulnych pokoi po luksusowe apartamenty. Dzięki lokalizacji blisko morza każdy dzień można zacząć od morskiej bryzy i szumu fal. Zapraszamy do sprawdzenia oferty:

Sprawdź dostępność i zarezerwuj swój pobyt już dziś.